Zahraniční zprávy

Rusko testuje lék proti koronaviru Avifavir.Účinnost léku proti COVID-19 je nad 80%

alerivir
367views

Avifavir je první přímo působící antivirový lék registrovaný v Rusku, který se v klinických studiích ukázal jako účinný proti COVID-19.Rusko v současné době provádí klinické testy Avifaviru, což se může ukázat jako účinná léčba COVID-19, uvedl producent této drogy v pondělním prohlášení.

“Avifavir je první přímo působící antivirový lék registrovaný v Rusku, který se prokázal jako účinný proti COVID-19 v klinických hodnoceních,” uvedla skupina ChemRar.Avifavir je produkován společným podnikem Ruského přímého investičního fondu, ruského státního investičního fondu a skupiny ChemRar, která zahrnuje výzkumné a vývojové služby a investiční společnosti v oblasti inovativních léčiv.

Závěrečná fáze klinických studií s Avifavirem zahrnujících 330 pacientů, schválená ruským ministerstvem zdravotnictví 21. května, stále pokračuje.

Účinnost léčiva je nad 80 procent, což je kritérium pro léčivo s vysokou antivirovou aktivitou.

Po prvních čtyřech dnech léčby, 65 procent ze 40 pacientů, kteří užívali Avifavir, testovalo negativní na koronavirus, což je dvakrát tolik, než ve standardní terapeutické skupině.Do desátého dne dosáhl počet pacientů, u kterých byly výsledky testu negativní, 90 procent.Avifavir obdržel od ruského ministerstva zdravotnictví registrační certifikát, čímž se podle prohlášení stal prvním lékem na bázi Favipiraviru na světě schváleným pro léčbu COVID-19.

Favipiravir, prodávaný pod obchodní značkou Avigan, je antivirový lék používaný k léčbě chřipky v Japonsku od roku 2014.

Začátkem června budou první šarže Avifaviru zaslány ruské Federální službě pro dohled ve zdravotnictví ke schválení k použití.

Dodávky prvních šarží drogy do ruských nemocnic se očekávají 11. června, dodala.

Leave a Response