sport

Prokletý Hungaroring? Lacko dokázal na vodě vyhrát a dostal se do čela šampionátu

proklety-hungaroring?-lacko-dokazal-na-vode-vyhrat-a-dostal-se-do-cela-sampionatu
3views

Prokletý Hungaroring? Lacko dokázal na vodě vyhrát a dostal se do čela šampionátu

Lacko využil svého oblíbeného mokra a ovládl už kvalifikaci. První sobotní závod opanoval stylem start – cíl. Soupeřům brzy ujel a v cíli měl před domácím Norbertem Kissem náskok téměř 25 vteřin.

Druhá jízda se jela s obráceným pořadím nejlepší osmičky na startu. Asfalt byl stále mokrý, o čemž se přesvědčil Anthony Janiec. Francouz svůj MAN roztočil už v zaváděcím kole a kvůli odstranění nepojízdného vozu byl start odložen.

Lacko se díky soupeřově chybě posunul ještě před druhým letmým startem na sedmou pozici. Český pilot se brzy probil na třetí místo, ovšem po pěti odjetých  kolech byla znovu vyvěšená červená vlajka.

Opět byl viníkem Janiec, tedy vlastně jeho tahač. Jízda byla před polovinou ukončena, aby bylo možné vůz bezpečně odtáhnout pryč. Tím vznikla více než hodinu a půl trvající pauza.

Na startu pokračování rozjížďky byl Lacko až pátý, protože dva ze soupeřů předjel během šestého okruhu, jenž byl následně anulován. Další sobotní restart proběhl na stále ještě vlhkém asfaltu, čehož závodník české stáje v následujících šesti ostrých kolech využil k postupu na druhou pozici.

Druhou jízdu vyhrál Kiss, za něj a Lacka se dostal další pilot Buggyry, mladý Francouz Teo Calvet. Aliyyah Kolocová skončila devátá a získala tak dva body do tabulky ME.

V průběžném pořadí sobota výrazně zdramatizovala boj o titul. Vede Lacko s 64 body, jen o dva méně má Kiss. Třetí je obhájce titulu Jochen Hahn (50).

Aktualizujeme…

Pokračovat ve čtení


Leave a Response